167577.jpg

Telewizja TVN24 nadal nie wie, czy zostanie jej przedłużona koncesja. Obecnie obowiązująca kończy się za 60 dni.

Wygląda na to, że rządzący obrali sobie najnowszy cel - likwidacja TVN24 - i nie zamierzają z niego zrezygnować. Jeżeli nie uda się przekonać większości posłów do nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wówczas według informacji Wirtualnej Polski PiS ma wykorzystać do sprawy Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej.

- Jeśli projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji autorstwa PiS nie będzie miał większości w parlamencie, partia rządząca zwróci się z wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności obecnie obowiązującego prawa z Konstytucją - donosi wp.pl.

- Jeśli ktoś dziś godzi się na plany PiS wobec TVN, bo mu się nie do końca ta stacja podoba, to tak jakby godził się na delegalizację np. Lewicy czy PSL, bo na nich nie głosuje. Tu nie chodzi o stację, chodzi o zasadę - komentuje dziennikarz Łukasz Pawłowski.

Internauci do TVN24: Nie zapraszać polityków ZP

Wśród internautów pojawiły się apele do stacji TVN24, by nie zapraszać na antenę polityków obozu rządzącego. "Niech zobaczą, jak to jest bez TVN" - czytamy w jednym ze wpisów.

         Popierasz internautów - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl