38304576341_dcb1c0c99d_c_1.jpg

Prorządowy portal wpolityce.pl powołując się na doniesienia gazety "Super Express" stwierdza: Donald Tusk boi się Mateusza Morawieckiego.

Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okazał się na ten moment strzałem w "10" dla Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej. Notowania koalicji rosną kosztem ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Plan wzmocnienie PO przez Tuska jest w pełni realizowany.

- W ciągu miesiąca Koalicja Obywatelska uzyskała wzrost poparcia aż o 10 pkt proc. Wynik ten uzyskała kosztem Polski 2050 Szymona Hołowni, która straciła w tym czasie aż 7 pkt proc. Przewaga PiS topnieje - zmniejszyła się z 15,6 pkt proc. do 7,4 pkt proc. - opisuje najnowszy sondaż pracowni IBRIS portal euractiv.pl.

Tusk boi się Morawieckiego?

"Super Express" stwierdził na swoich łamach, że lider Platformy Obywatelskiej obawia się obecnego szefa rządu. Do poparcia tej tezy gazeta podpiera się anonimową wypowiedzią polityka PO.

"Co tu dużo mówić, boimy się Morawieckiego bardziej niż Kaczyńskiego" - miał usłyszeć dziennikarz SE od przedstawiciela opozycji.

O komentarz do słów został poproszony poseł PiS-u Bartosz Kownacki. - Tusk boi się Morawieckiego, bo w jakimś sensie Morawiecki jest takim Tuskiem, tylko o 20 lat młodszym. Morawiecki ładnie wygląda, spokojnie mówi, dobrze się prezentuje, więc obecny szef rządu jest lepszą wersją Donalda Tuska. I nie dziwię się, że lepsza wersja Tuska jest dziś zagrożeniem dla Tuska - powiedział były wiceminister Obrony Narodowej w rządzie Beaty Szydło.

        Popierasz KOWNACKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl