209871205_341443017581908_6363772559663361620_n.jpg

Janusz Kowalski gościł we wtorek w programie "Rzecz o polityce" dziennika "Rzeczpospolita". Polityk Solidarnej Polski mówił o nowej koncesji dla telewizji TVN24.

Zdaniem Kowalskiego TVN nie powinien mieć przedłużonej koncesji na nadawanie, dopóki nie dostosuje się do polskiego prawa. Polityk przekonywał, że nie wiadomo kto jest właścicielem stacji.

- Właścicielem TVN S.A wcale nie są Amerykanie (...) tylko jakaś spółka zarejestrowana na lotnisku w Amsterdamie - mówił Kowalski. - Musimy uszczelniać prawo, żeby pieniądze nie uciekały z Polski. (...) TVN nie zniknie z Polski, bo to już jest taka znana marka, natomiast wyobrażałbym sobie, żeby TVN dostosował się do polskiego prawa - dodawał.

"Nie oglądam TVN-u"

Poseł Solidarnej Polski wypowiedział się o pracy dziennikarzy TVN. - 98 proc. materiałów TVN są krytyczne, niesprawiedliwe, bardzo często poniżej pasa w stosunku do Zjednoczonej Prawicy. (...) Ja nie oglądam TVN-u, ja oglądam telewizję publiczną jako wiarygodne medium - stwierdził Kowalski.

- Dla pana TVP jest telewizją wiarygodną? TVP Info to powinien być wzorzec dla TVN24? - zapytał prowadzący rozmowę Jacek Nizinkiewicz.

- Zdecydowanie tak, absolutnie tak. Ja oglądam TVP i to jest bardzo wiarygodny i profesjonalny przekaz. (...) Polacy najchętniej oglądają telewizję Jacka Kurskiego - odpowiadał poseł Solidarnej Polski.

         Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl