190733951_4090950124297369_1558647089966717687_n.jpg

Wojskowy Adam Mazguła skomentował rewelacje przedstawione przez prezesa NIK-u Mariana Banasia w Sejmie. Urzędnik wskazywał nieprawidłowości w budżecie na 2020 r. i pytał o brakujące 224 mld zł.

Najwyższa Izba Kontroli zarzuciła rządowi kreatywną księgowość i ukrywanie poza budżetem 224 mld złotych deficytu.

- W 2020 r. zastosowano różnorodne rozwiązania, które - choć zgodne z prawem - to jednak zakłócały przejrzystość realizacji budżetu państwa - wskazywał szef NIK-u.

Do wystąpienia prezesa NIK-u w żaden sposób nie odniósł się do tej pory premier Mateusz Morawiecki.

- 22 lipca Marian Banaś w Sejmie ujawnia nieprawidłowości budżetu 2020 i pytał o brakujące 224 mld zł. 23 lipca - CBA zatrzymuje syna Mariana Banasia, a prokurator generalny Ziobro występuje o zgodę na pociągnięcie Mariana Banasia do odpowiedzialności karnej. Mafia - komentuje zachowanie władzy poseł Janusz Korwin-Mikke.

Mazguła: Członkowie PiS z rodzinami dopiero się rozkręcają i okradają nas oraz przyszłe pokolenia na potęgę.

Emerytowany wojskowy Adm Mazguła zareagował na swoim Facebooku na dane przedstawione przez Najwyższą Izbę Kontroli.

- "(224 mld) to jedna trzecia pieniędzy obiecanych Polsce przez Unię Europejską w ciągu najbliższych 7 lat. Tyle partia Kaczyńskiego ukradła, schowała, sprzeniewierzyła, ukryła przed opinią publiczną dla swoich. Po co im Unia, która pożyczy i da, ale trzeba będzie się rozliczać z każdej złotówki? PiS-okupanci wszystko i potajemnie mogą zabrać sami, bezkarnie i bez tłumaczenia się. (...) Banasiowi, za ujawnianie takich tajemnic mafii zamkną pokazowo całą rodzinę. PiS-policja, PiS-ABW, PiS-CBA, PiS-prokuratura, ... to współczesna UB-ecja mafii i wrogowie każdego przyzwoitego i uczciwego Polaka. To oni, we współdziałaniu z partyjną propagandą TVPiS, dokonują pokazowych linczów wrogów partii. To oni prowadzą ciągły i nieogłoszony stan wojenny PiS-władzy z połową narodu".

- "Członkowie PiS z rodzinami dopiero się rozkręcają i okradają nas oraz przyszłe pokolenia na potęgę. Każdy dzień ich rządów to tragedia narodu i kolejny miliard złotych puszczonych bokiem. Widać wyraźnie, że walka z Kaczyńskim i jego bandą jest obowiązkiem wszystkich odpowiedzialnych obywateli, bo służby do niedawna państwowe służą już tylko partyjnej mafii. Obywatele są bezbronni. Niewielu rozumie, jak to niezwykle groźny dla społeczeństwa reżim. Czy są jeszcze tacy, którzy naiwnie twierdzą, że mamy wciąż demokrację konstytucyjną i że PiS odda dojny interes innym w jakichś wyborach? Że dobrowolnie oddadzą, co mają, by poddać się ocenie prawnej swoich działań? Aby tak myśleć, trzeba być człowiekiem wielkiej wiary, a nie twardo stąpającym po ziemi ateistą. Uczciwych wyników wyborów PiS-komisja wyborcza już nie ogłosi. Tylko aktywność wszystkich przeciwników podłej zmiany może dojarzom odebrać władzę i kontrolę nad państwem oraz uchronić nas od kolejnej narodowej klęski" - ocenia płk Adam Mazguła.

          Popierasz MAZGUŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl