ks-Daniel-Wachowiak-e1589200455895.png

Ksiądz Daniel Wachowiak dzieli się w internecie swoimi opiniami na temat obowiązkowych szczepień na COVID-19. Proboszcz parafii w Piłce jest przeciwnikiem wprowadzenia takiego rozwiązania.

W dalszym ciągu zbyt mała liczba osób decyduje się zaszczepić w Polsce na COVID-19, by w szybszym tempie uporać się z epidemią bądź też ochronić swoje życie minimalizując skutki choroby. Wiele wskazuje, że 4 fala epidemii, która powoli zaczyna się rozwijać, przyniesie kolejne ograniczenia wprowadzone przez rząd.

- Jeżeli dojdzie do takiej liczby zakażeń na skutek tego, że osoby się nie szczepią, że trzeba będzie dokonać pewnych zmian w regułach gospodarczych, to będziemy musieli tego dokonać - zapowiedział kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki.

- Rząd bierze pod uwagę regionalizację obostrzeń. Parametrem w dużej mierze decydującym będzie regionalny poziom wyszczepienia, bo on się przekłada na ryzyko związane m.in. z hospitalizacjami - ocenia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obowiązkowe szczepienia?

W związku ze zbyt małą liczbą osób gotowych się zaszczepić na COVID 19 w przestrzeni medialnej coraz częściej pojawiają się głosy sugerujące, że rząd mógłby wprowadzić obowiązkowe szczepienia lub wprowadzić takie regulacje niejako zmuszające do szczepień mimo nie określenia tego wprost.

- Jeżeli chodzi o obowiązkowe szczepienia to jeżeli myślelibyśmy o wprowadzaniu takich rozwiązań, na razie żadna decyzja nie zapadła, to zaczniemy od grup najbardziej narażonych - stwierdził minister zdrowia.

Proboszcz oburzony

Duchowny ks. Daniel Wachowiak bardzo aktywnie wypowiada się w social mediach na temat szczepień na COVID-19. - Wiele razy siły rządzące światem czyniły odpowiedzialnymi za losy świata wybraną grupę. Tak się działo np. z chrześcijanami w Cesarstwie Rzymskim, przed wojną z żydami. Zawczasu życzę wylania kubła zimnej wody na głowy tych, którzy sugerują, że należy piętnować niezaszczepionych - napisał proboszcz na Twitterze i dodał; Ci, którzy się szczepią - niech PAN BÓG Was błogosławi+. Ci, którzy się nie szczepią - niech PAN BÓG Was błogosławi +. STOP segregacji ludzi! - wezwał kapłan.

Z oburzeniem na słowa księdza zareagowali między innymi poseł Krzysztof Śmiszek oraz dziennikarka Aneta Mościcka. 

           Popierasz KSIĘDZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl