Aaaaziobrna.jpg

Wiele się dzieje wokół prezesa NIK Mariana Banasia. Najpierw w piątek miało miejsce zatrzymanie jego syna przez funkcjonariuszy CBA, a następnie do Sejmu wpłynął wniosek prokuratury w sprawie szefa NIK.

Po godzinie 14 media obiegła informacja o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego syna Mariana Banasia. Prezes NIK-u potwierdził tę informację.

- Mój syn został dziś zatrzymany ok. godziny 13:30 na lotnisku Kraków Balice, gdy w towarzystwie małżonki wracał z urlopu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA - oświadczyl szef NIK-u.

Kilkadziesiąt minut później pojawiła się kolejna informacja mająca związek z szefem Najwyższej izby Kontroli. Prokuratura wystąpiła do Sejmu z wnioskiem o udzielenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności Mariana Banasia.

- Prokuratura Krajowa: na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Prokurator Generalny wystąpił dziś do Marszałka Sejmu RP o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK Mariana Banasia - donosi Polska Agencja Prasowa.

           Popierasz BANASIA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl