wq37ubddivqhdyh6ktg518ayxfy78b1j.jpg

Komisja Europejska dała czas władzy w Polsce do 16 sierpnia na wstrzymanie prac tzw. Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym. Jest odpowiedź ze strony PiS.

Małgorzata Manowska, zajmująca stanowisko prezes Sądu Najwyższego była pytana o postanowienie TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej, prawniczka stwierdziła, że czeka na informacje od premiera Mateusza Morawickiego i wówczas będzie podejmować decyzję odnoszące się do funkcjonowania ID.

PiS postanawia

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki zakomunikował w piątek mediom, że rządzący zamierzają zająć się Izbą Dyscyplinarną... na jesieni.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom trybunału, reforma jest już przygotowana. Będziemy ją w jesieni wprowadzać, tam zajdzie też zmiana dotycząca komisji dyscyplinarnej - poinfomował Terlecki.

Wcześniej o ID wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. - tam zajdzie też zmiana dotycząca komisji dyscyplinarnej (...) należałoby dokonać przeglądu działania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego - komentował szef rządu.

- To jest dobra koncepcja, tym bardziej że wychodzimy w pewnym sensie naprzeciw oczekiwaniom trybunału - dodał Terlecki, odnosząc się do słów premiera.

          Popierasz TERLECKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl