Aaaazuedgjgj.jpg

Anna Maria Żukowska pojawiła się w piątek w programie "Sygnały dnia" na antenie Polskiego Radia. Posłanka Lewicy z obawą mówiła o potencjalnym powrocie Donalda Tuska do władzy,

Notowania Platformy Obywatelskiej rosną w sondażach dzięki Donaldowi Tuskowi. Przeciwnie sytuacja wygląda w obozie lewicy - wewnętrzny konflikt i nie do końca zrozumiałe decyzje dla wyborców - rozmowy z PiS - odbiajają się w procentach poparcia sejmowej lewej strony, która balansuje na poziomie progu wyborczego.

Zmiana lidera lewicy?

W szeregach lewicy nie brak głosów wzywających do zmiany obecnego przewodniczącego partii Włodzimierza Czarzastego. Mocne stanowisko prezentują w tej sprawie posłowie Joanna Senyszyn oraz Andrzej Rozenek.

- Włodzimierz Czarzasty powinien zrezygnować, ponieważ utracił poparcie i szacunek swojej partii. Działa w sposób niedemokratyczny. Powinien honorowa podać się do dymisji - mówiła Senyszyn w programie "Newsroom WP".

- Włodzimierz Czarzasty utracił zdolność zarządzania partią, ponieważ nie ma większości - stwierdza Rozenek.

Żukowska o sytuacji lewicy

Była rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska ze spokojem odnosi się do sytuacji wewnątrz partii. - To naturalny cykl życia partii politycznych w połowie kadencji. Nie ma wyborów, partie często zajmują się sobą - komentuje posłanka trwanie Czarzastego na stanowisku szefa lewicy mimo upływu kadencji.

Żukowska zapowiedziała, że 9 października odbędzie się kongres zjednoczeniowo-pokoleniowy, a wcześniej będzie miało miejsce wydarzenie podsumowujące 20-lecie Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Tusk u władzy

Z niepokojem Żukowska mówiła w Polskim Radiu o potencjalnym powrocie Donalda Tuska do władzy. Posłanka wiąże byłego premiera z... Konfederacją.

- Ostatnie doniesienia raczej mówią, że bliżej mu do Konfederacji niż do Lewicy. Tak to jest z prawicowymi partiami, bliżej im do siebie niż do ugrupowań lewicowych. Mnie to trochę przeraża, ja sobie nie wyobrażam jakiegoś rządu z Konfederacją, z osobami które kwestionują zasadność szczepień, wiele innych doniesień naukowych (...) Z takimi ludźmi Donald Tusk che budować przyszłość Polski. Jako Polka boje się i mam dziecko i moje dziecko też chyba się boi, bo takiego rządu naprawdę sobie nie wyobrażam, to by było coś strasznego dla Polski - mówiła z przerażeniem posłanka lewicy.

             Popierasz ŻUKOWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl