dwnld1838911561.jpg

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Japonii. Uwagę internautów przykuła jedna z wypowiedzi polskiego prezudenta.

Andrzej Duda udał się do kraju kwitnącej wiśni na uroczystość rozpoczynającą Igrzyska Olimpijskie. - W środę prezydent Andrzej Duda leci do Japonii, gdzie będzie uczestniczyć w oficjalnym otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio. (...) Jest to wyraz naszego szacunku. Polska organizuje Igrzyska Europejskie w 2023 roku - mówił przed odlotem PAD do Azji Szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Wizyta Dudy w Japonii potrwa w dniach 22-24 lipca. Do tej pory PAD odwiedził w Tokio Ośrodek Pomocy Społecznej Fukudenkai, który w latach 20. ubiegłego wieku udzielił pomocy sierotom po polskich zesłańcach na Syberię oraz odznaczył prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej "w uznaniu jego wybitnych zasług w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz za działalność na rzecz polsko-japońskiej współpracy kulturalnej".

dwnld1185746056.jpg

Duda o braterstwie Polski z Japonią

"Prezydent przypomniał, że uchodźcy przybywali przez Władywostok z fikcyjnymi holenderskimi wizami docelowymi i japońskimi wizami tranzytowymi, które wystawiał ówczesny japoński konsul w Kownie, Chiune Sugihara" - donosi portal TVP Info.

- Tamta współpraca jest przykładem polsko–japońskiego braterstwa w niesieniu pomocy potrzebującym oraz symbolem budowania przyjaźni pomiędzy naszymi narodami - stwierdził PAD.

Na wypowiedź polskiego prezydenta odpowiedział na Twitterze wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński.

             Popierasz DUDĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl