49832592278_5d6cc5629e_c_1.jpg

Radosław Fogiel spotkał sie we wtorek z dziennikarzami w Sejmie. Polityk mówił o nowelizacji ustawy dotyczącej radiofonii i telewizji.

W poniedziałek media obiegła informacja mówiące, że rządzący szykują się jeszcze w tym tygodniu do wprowadzenia w życie poprawki dotyczącej ustawy o mediach. Według nowego zapisu telewizja TVN straciłaby możliwość uzyskania nowej koncesji. Amerykański właściciel stacji musiałby odsprzedać swoje udziały.

- Bardzo możliwe, że głosowanie nad ustawą medialną odbędzie się na tym posiedzeniu Sejmu. (...) Na razie mamy spokojną większość – powiedział Ryszard Terlecki.

- Jesteśmy spokojni - dodawał Marek Suski podkreślając, że "jak dobrze pójdzie" to zmiany na rynku medialnym zostaną wprowadzone na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Wicerzecznik PiS zabiera głos

O ustawę wymierzoną w stację TVN został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie Radosław Fogiel. Polityk starał się wyjaśnić, jaki jest cel proponowanych zmian. - Nie może być zgody państwa polskiego na „Russia Today” na terenie Polski - przekonywał Fogiel dziennikarzy.

- Każde kłamstewko pana Fogla, to kolejna śrubka w prototypie polskiego helikoptera transportowego dla wojska - komentuje wypowiedź polityka wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński.

- Ostry atak na TVP - odnosi się do słów polityka PiS Michał Szuldrzyński z dziennika "Rzeczpospolita".

              Popierasz FOGIELA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl