16253409841d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3720be44c5106aa8225fbc0459087781790.jpg

Manuela Gretkowska skomentowała poniedziałkowe przemówienie Donalda Tuska w Gdańsku. Były premier pojawił się na Długim Targu.

Lider Platformy Obywatelskiej popisał się kolejnym płomiennym antyrządowym wystąpieniem. - Panie Kaczyński, wyjdź z tej jaskini. (...) Stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi - wzywał Tusk do debaty Jarosława Kaczyńskiego.

- Ten rosyjski porządek, ten ruski ład, to także kompletna niezdolność rozwiązywania problemów. Władza pisowska coraz lepiej panuje nad ludźmi, ale nie panuje nad problemami - mówił przewodniczący PO o obecnym obozie władzy.

Gretkowska wychwala Tuska

Pisarka Manuela Gretkowska odniosła się na swoim Facebooku do przemówienia Donalda Tuska w Gdańsku. Popularna pisarka chwali lidera opozycji.

- Lato, Gdańsk i wreszcie normalny polityk ( trochę z eksportu) mówiący z głowy i serca docierając do rozumu. Nie ma za nim cienia ponurej mordy ani infantylnego klauna w patriotycznych kąpielówkach. Kolejną kadencję pieprzącego Polskę byle żyrandol się bujał. Świetnie, że Tusk wspomniał o rozpaczliwym poście Wojtka Fuska na FB. We mnie jest entuzjazm i brak nadziei. Dziwna mieszanka, jakby jechało się na oparach sensu. Ale między geopolityką łotrów a głupotą suwerena trudno zmieścić cnotę kardynalną: nadziei. Za to mam dość tych cnót niewieścich. Rzucania do aportu absurdalnych słów, żeby kobiety zajęły się ich międleniem i nie gryzły na ulicach. Zapomniały o tym co ważne: prawie do aborcji, niebieskiej linii, bezpieczeństwie socjalnym, mentalnym. Człowieczeństwie. Póki jestem kobietą, jestem człowiekiem. Polką jestem, póki jestem Europejką. Dlatego cieszy mnie promienna, chociaż wcale nie wakacyjna przemowa Tuska - ocenia Gretkowska. 

- Ale nie zamierzam razem z nim ratować Kościoła z rąk PiS:) Słowa Tuska dzisiaj jak sole trzeźwiące dla mdlejącej INTELIGENCJI - dodaje pisarka.

        Popierasz GRETKOWSKĄ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl