tomasz-lis-historia-prywatna.jpg

Wiele wskazuje, że jeszcze w tym tygodniu rządzący zajmą się w Sejmie nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe prawo uniemożliwiłoby stacji TVN otrzymanie nowej koncesji.

Politycy Zjednoczonej Prawicy robią co mogą, by wyeliminować z polskiego rynku medialnego telewizję TVN. Najnowszy pomysł partii Jarosława Kaczyńskiego zmusiłby amerykańskiego giganta medialnego - Discovery, do sprzedaży telewizji z ulicy Wiertnicznej.

- Projekt zmian w ustawie medialnej nazywany „lex TVN” na posiedzeniu Sejmu w tym tygodniu - informuje dziennikarka Karola Olszewska-Merk.

Informację potwierdza szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Bardzo możliwe, że będzie głosowany, na razie mamy spokojną większość - powiedział polityk PiS dziennikarzom.

Opozycja komentuje

Do prac nad nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji odnoszą się politycy opozycji.

Małgorzata Kidawa-Błońska: Lex-TVN już w tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu. Tak zapowiada marszałek Terlecki, choć jeszcze w środę na Prezydium nie było o tym mowy. Chcą w ekspresowym tempie zniszczyć.

Krzysztof Brejza: Kaczyński myśli, że jak zlikwiduje TVN, to poparcie dla PiS wzrośnie. Jak nie wzrośnie, to z Facebooka zrobią pisbooka.

Co o sprawie uważa TVN?

- Na gruncie polskiego prawa nie ma podstaw do tego, by koncesja nie została nam udzielona - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą "Michał Samul, redaktor naczelny TVN24.

Wcześniej zarząd stacji wydał komunikat. - Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy. W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów. Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni, działając w imieniu naszych widzów - oświadczyły władze telewizji.

Lis po stronie TVN-u

Do przyspieszenia prac w Sejmie nad ustawą dot. radia i telewizji odniósł się na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

           Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl