sf8s55rpqvc4eewg5m8badmtidovxxwa.jpg

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości odnieśli się do krytyki jaka spadła w ostatnim czasie na marszałek Sejmu Elżbietę Witek po spotkaniu w Otyniu.

Elżbieta Witek pojawiła się w weekend w województwie lubuskim na spotkaniu z wyborcami. Marszałek zachęcała mieszkańców do wspierania "Polskiego ładu". Na spotkaniu z politykami PiS pojawiło się wielu przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego.

Witek, odnosząc się do obecności antyrządowych obserwatorów, atakowała ich w kontekście programów socjalnych zapoczątkowanych przez obecną władzę.

- Jakbym się nie zgadzała z decyzjami rządu, to nigdy od takiego rządu nic bym nie wzięła. A bierzecie, bierzecie. Bez żadnych skrupułów bierzecie i narzekacie - zwracała się parlamentarzystka do przeciwników rządu.

Krytyka Witek

Elżbiecie Witek szybko oberwało się od opinii publicznej. Komentatorzy podkreślają, że rząd nie ma żadnych pieniędzy.

- Pani Witek - ależ nikt nie bierze od rządu PiS-u, bo rząd PiS nie ma własnych pieniędzy. Tylko podatników. Dajecie ludziom ich własne pieniądze, pomniejszone o to, co przy okazji potrącicie - napisała w internecie w stronę polityczki dziennikarka Eliza Michalik.

Komentarz do słów marszałek Sejmu umieścił nawet na Twitterze szef NIK-u Marian Banaś.

PiS broni Witek

W obronie marszałek Sejmu stają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Do sprawy odnieśli się między innymi Marcin Horała oraz Kazimierz Smoliński.

           Popierasz HORAŁĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl