Aaaaadoraczarr.jpg

W internecie pojawił się fragment wystąpienia dr Pawła Skrzydlewskiego. Uczony jest doradcą ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

O Skrzydlewskim zrobiło się w ostatnim czasie głośno za sprawą wywiadu, jakiego udzielił on gazecie "Nasz dziennik". Filozof mówił o planach obecnego resortu edukacji dotyczących zmian w systemie oświaty.

Wielkim echem odbiły się słowa Skrzydlewskiego o "cnotach niewieścich" kobiet.

- Musimy za wszelką cenę podporządkować wszystkie treści, które są w edukacji dobru człowieka. (...) Co z tego, jeśli człowiek ma ogromną wiedzę w różnych dziedzinach życia, a jednocześnie jest zdeprawowany i zły. (...) Tylko dzięki cnotom społecznym możemy uzyskać człowieka dojrzałego, czyli takiego, który umie spełniać dobro. (...) Trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety - stwierdził w wywiadzie Skrzydlewski i dodał, że potrzebne jest "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".

- Nie chcę żadnych „cnót niewieścich” w XXI w, chcę równości i godności dla kobiet, neutralności światopoglądowej szkoły, a przede wszystkim wolności od wstecznych ideologii. Ciemnogród, wstecznictwo i zacofanie, Ministerstwo Edu osiadło na jakiejś stęchłej mieliźnie średniowiecza. A kysz! - komentuje adw. Dorota Brejza.

Doradca Czarnka o ateistach

W sieci pojawiła się kolejna wypowiedź Pawła Skrzydlewskiego. Doradca obecnego ministra edukacji mówi w materiale o edukacji w kontekście osób niewierzących.

Prof. Marek Migalski (politolog): Doradca polskiego ministra edukacji i nauki w XXI wieku. Niech inni podbijają kosmos i wynajdują szczepionki ratujące życie. Polskie uniwersytety będą krzewić wiarę w bóstwa i zwalczać ateizm, który atakuje rozum.

Radosław Sikorski (europoseł): Ciekawe czy stwierdzenie ateizmu odbędzie się na podstawie oświadczenia, czy metodami tradycyjnymi?

           Popierasz CZARNKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl