50723693272_46f9636b92_c.jpg

Nie milkną komentarze po wystąpieniu Elżbiety Witek w Otyniu. Głównym fragmentem oburzającym internautów jest część przemówienia dotyczącą pieniędzy publicznych.

Elżbieta Witek atakowała w województwie lubuskim przeciwników rządu Prawa i Sprawiedliwości. Polityczka PiS zwracała się do osób przeciwnych partii Jarosława Kaczyńskiego, że krytykują rząd... ale pieniądze z programów socjalnych chętnie pobierają.

- Jestem ciekawa, czy któryś z nich nie korzysta z emerytury w wieku 60 lub 65 lat, a może ktoś nie bierze 500 plus, albo może zrezygnował z 300 plus, albo z darmowych leków dla seniorów. No nie, proszę państwa, biorą, bo jak mówią, że jak dają, to się bierze - krytykowała Witek przeciwników rządu Zjednoczonej Prawicy.

Reakcja na słowa

Wypowiedź Witek odbiła się szerokim echem. Marszałek Sejmu jest ostro krytykowana przez polityków opozycji.

Leszek Miller: Skoro obywatel narzekający na rząd nie ma - zdaniem pani Witek - prawa do publicznych pieniędzy, to pani Witek narzekająca na UE nie ma prawa do funduszy europejskich.

Marek Belka: Pani marszałek Witek łaskawie zasugerowała, że jeśli nie popiera się rządu PiS, to nie powinno się brać od niego pieniędzy. Intrygująca koncepcja, zwłaszcza gdyby zaczęła działać w dwie strony. Ciekawe, jakie wtedy poparcie miałby rząd?

Radosław Sikorski: Przypominam, że p. Marszałek Elżbieta Witek to miał być *** z ludzką twarzą. O ile pamiętam za wyborem głosowała na nią nawet część opozycji. A okazała się jeszcze jedną pisowską intelektualistką.

Kuczyński do Witek: Będzie trzeba czyścić fotel marszałkowski po pani!

Do wypowiedzi Elżbiety Witek odniósł się także Waldemar Kuczyński. Publicysta w swoim stylu zwrócił się do polityczki PiS za pośrednictwem Twittera.

      Popierasz KUCZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl