Aaaaaaaaaakrtyhh.jpg

Beata Kempa skomentowała na antenie TVP INFO powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. "Donald Tusk może i bardziej europejski niż polski" - oceniała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki z przytupem. Jak możemy wywnioskować po pierwszych sondażach od powrotu byłego premiera, zmiana w fotelu przewodniczącego Platformy Obywatelskiej była korzystna dla największej partii opozycyjnej.

W najnowszym sondażu Kantar dla TVN24 i Faktów TVN Koalicja Obywatelska zajęła drugie miejsce za Prawem i Sprawiedliwością. Ugrupowanie, na którego czele stoi Donald Tuska zanotowało w stosunku do poprzedniego badania tej samej pracowni aż 5-procentowy wzrost (24 proc. ). Natomiast aż 6 pkt. procentowych spadło poparcie ruchowi Polska 2050 Szymona Hołowni (15 proc.). PiS stojący na czele sondażu także stracił - 1 pkt. proc. (29 proc. ).

- Najnowszy sondaż Kantar dla Faktów pokazuje, że Polacy doceniają naszą ciężko pracę i rośniemy w siłę! - komentuje poseł Krzysztof Truskolaski z Koalicji Obywatelskiej.

Kempa o powrocie Tuska

Beata Kempa komentowała na antenie telewizji publicznej aktywność byłego premiera. Europosłanka oceniała, że Tusk nie ma programu oraz zarzucała nowemu liderowi PO agresję i język nienawiści.

- Ja bym chciała wiedzieć, co takiego zrobił, żeby jednak przestano nas szantażować ws. odebrania nam środków unijnych. Jeżeli te środki nam odbiorą, to będzie przede wszystkim w mojej ocenie kwestia tego jego zaniechania ws. obrony suwerenności Polski - dodawała Kempa, mówiąc o mechanizmie łączenia środków unijnych z zasadą praworządności.

            Popierasz KEMPĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl