otynag8c8ry2w3bogt75oj3e3h67c4g6.jpg

Paweł Kukiz gościł w programie "Rzecz o polityce" dziennika "Rzeczpospolita". Polityk mówił o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością.

Kilka dni temu Paweł Kukiz zapowiedział, że rozważy zagłosowanie za tzw. ustawą anty-TVN, jeżeli z funkcją prezesa TVP pożegna się Jacek Kurski.

- Jeżeli prezes TVP Jacek Kurski zostanie zdymisjonowany, to wtedy przeczytam uważnie projekt dotyczący TVN24 i zastanowię się nad jego poparciem - powiedział lider Kukiz'15.

Dzisiaj były muzyk doprecyzowuje swoje słowa. - Jeżeli ta ustawa ma pozostawić TVP w takim kształcie, w jakim funkcjonuje, a jednocześnie zniszczyć TVN, to nie poprę jej, nawet jeżeli myślę jak najgorzej o TVN-ie, bo nie ma nic gorszego niż monopol. (...) Każda partia chce mieć wpływ na TVN, na telewizję publiczną. Dlatego trzeba stworzyć taką legislację, by partie miały jak najmniejszy wpływ na kształt mediów - komentuje polityk.

Przyszłość współpracy z PiS

Paweł Kukiz odniósł się do swoich relacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. W najbliższym czasie ma zostać przegłosowany w Sejmie projekt Kukiz'15 tzw. ustawa antysitwowa, a następnie Kukiz wraz ze swoimi posłami mieliby wesprzeć PiS we wprowadzaniu "Polskiego Ładu".

- Jeśli w tej kadencji zostanie wprowadzona ustawa antykorupcyjna, ustawa o „sędziach pokoju" oraz dzień referendalny w samorządach i w przypadku, gdy PiS wpisze do swojego programu wyborczego zmianę ordynacji wyborczej na model mieszany, by połowa posłów była wybierana w JOW-ach, a połowa z list partyjnych, to wtedy będę robił wszystko, by pomóc PiS przy dalszym sprawowaniu władzy - zapowiada Kukiz.

            Popierasz KUKIZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl