640px-Jasna_Góra_260506_01.jpg

Na Jasnej Górze ma miejsce XXX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wśród duchownych obecnych na wydarzeniu znalazł się ukarany w czerwcu przez Watykan biskup Stefan Regmunt.

W czerwcu bieżącego roku bp Regmunt został ukarany przez Watykan za zaniedbania w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. O przewinieniach duchownego informował prymas Wojciech Polak.

Stolica Apostolska zakazała biskupowi uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach i spotkaniach publicznych na terenie diecezji oraz udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski, a także nakazała finansowe partycypowanie w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

Jasna Góra

Okazuje, że się bp Regmunt nie miał problemu z pojawieniem się w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie. O sprawie z oburzeniem donoszą internauci.

"Ukarany przez Stolicę Apostolską bp Stefan Regmunt na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szkoda, że Sławoj Leszek nie przyjechał" - stwierdza na Twitterze historyk Przemysław Misiołek.

            Bronisz BISKUPA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl