AaaaaaaCaaaartgyohkhhhh.jpg

O. Tedeusz Rydzyk wypowiedział się na Jasnej Górze w Częstochowie o ministrze Przemysławie Czarnku. Redemptorysta stanął w obronie krytykowanego powszechnie szefa resortu edukacji i nauki.

Czarnek od samego startu pełnienia urzędu ministra edukacji był ostro krytykowany. Politykowi wypominane były między innymi jego słowa o społeczności LGBT.

- Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym - mówił Czarnek przed wyborami prezydenckimi w 2020 r.

Słowa te nie przeszkodziły politykom Prawa i Sprawiedliwości w powołaniu Czarnka na stanowisko szefa polskiej edukacji. Od tego momentu trwają niemal bez przerwy apele - także uliczne - o zdymisjonowanie byłego wojewody lubelskiego z zajmowanego urzędu.

Rydzyk broni Czarnka

Tadeusz Rydzyk stanął w obronie Przemysława Czarnka w czasie 30. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Częstochowy.

"Bardzo dobrzy ludzie" - oceniał Rydzyk Czarnka i jego żonę. - Jeszcze raz dziękujemy panu ministrowi edukacji i nauki. Czy nie zgodzicie się, że to jest najlepszy minister edukacji i nauki po wojnie? - zwracał się redemptorysta do zebranych.

Duchowny w dalszej części przemówienia mówił o Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. - Marzy mi się, żeby otworzyć jeszcze więcej kierunków. (...) Nam zależy na tym, żeby było wychowanie katolickie i polskie, dlatego tak zwracamy na to uwagę - podkreślał dyrektor Radia Maryja.

         Popierasz RYDZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl