uid_d26e6a5ff325f6c773629d7480b021de1617992421398_width_900_play_0_pos_0_gs_0_height_506.jpg

Antoni Macierewicz pojawił się w sobotę na antenie Polskie Radia. Polityk Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w rozmowie między innymi do sprawy związanej z nową koncesją dla telewizji TVN.

Nadal nie wiadomo jak zakończy się sprawa koncesji dla telewizji TVN Grupa Discovery. Stronie amerykańskiej coraz bardziej nie podoba się zachowanie polskich rządzących, czemu dają raz po raz wyraz.

- USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji - zakomunikował Bix Aliu, pełniący obowiązki ambasadora w Polsce.

Europoseł Łukasz Kohut poinformował, że do Polski przyleci w poniedziałek amerykański dyplomata, doradca prezydenta Joe Bidena ds. Europy Środkowej. Rozmowa ma dotyczyć "ustawy anty-TVN".

Macierewicz o TVN

Do sprawy koncesji dla TVN-u i relacji amerykańsko-polskich w kwestii mediów, odniósł się w rozmowie z Polskim Radiem Antoni Macierewicz. Były szef MON chce uświadamiać Amerykanów na temat genezy telewizji z ulicy Wiertniczej w Warszawie.

       Popierasz MACIEREWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl