Aaaaaaaalefrtgyhihhhhh.png

Janusz Lewandowski zabrał głos na temat środków europejskich dla Polski. Zdaniem europosła Polska może nie otrzymać pieniędzy.

W dalszym ciągu nie jest jasne czy i ile Polska otrzyma pieniędzy z budżetu unijnego. Niejasna przyszłość funduszy ma związek z mechanizmem dotyczącym praworządności.

Nie jest tajemnicą, że Polska wraz z Węgrami od kilku już lat mają na pieńku z Brukselą jeżeli chodzi o kwestie związane z przestrzeganiem prawa przez rządzących. Wiele krajów UE coraz mocniej domaga się, by mechanizm łączący pieniądze z prawem został wreszcie wcielony w życie, co oznaczałoby, że m.in. Polska ucierpiałaby finansowo.

Lewandowski o pieniądzach z UE

Janusz Lewandowski umieścił wpis na Twitterze, w którym odnosi się do pieniędzy europejskich dla Polski. Europoseł nie ma pewności czy wskutek polityki obozu Zjednoczonej Prawicy Polska nie straci pieniędzy z UE.

- Pieniądze z planu odbudowy UE popłyną szybko do wielu krajów, ale nie do Polski. PiS jako ostatni wysłał plan do Brukseli, Polska jako ostatnia dostanie pieniądze. Albo nie dostanie, bo zamrożono fundusze dla Węgier, a Kaczyński obiecał Budapeszt w Warszawie - ocenia Lewandowski.

     Popierasz LEWANDOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl