Aaaaaatysztusse.jpg

Wadim Tyszkiewicz zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do Donalda Tuska. Senator niezrzeszony radzi przewodniczącemu PO, co należy zrobić, by pokonać obecny obóz władzy.

Tyszkiewicz, mimo że nie należy do żadnego bloku politycznego, to popiera opozycję i niejednokrotnie dał się poznać z ostrych słów skierowanych przeciwko Zjednoczonej Prawicy.

Wieloletni prezydent Nowej Soli umieścił na swoim Facebooku apel do Donalda Tuska. Senator radzi byłemu premierowi przedstawić program. Celem, jak zaznacza Tyszkiewicz nie jest odbieranie przez PO głosów np. ruchowi Szymona Hołowni bądź Lewicy, priorytetem powinno być odebranie kilku procent rządzącym politykom Prawa i Sprawiedliwości.

- Program, Panie Donaldzie, PROGRAM!!! Sam AntyPiS nie wystarczy. Powrót Tuska namieszał w sondażach. Ale czy rzeczywiście jest się z czego cieszyć? Tak się stanie, kiedy PiSowi zacznie spadać, a póki co, "Kaczyńskiemu ani drgnie". Trzymam kciuki za Tuska, ale też za całą opozycję. Średnio mnie interesuje przesuwanie poparcia z jednej partii na drugą w ramach szeroko pojętej opozycji demokratycznej, a tak póki co jest. Tusk jest politykiem wybitnym, nawet nienawidzący go przeciwnicy polityczni nie mogą tego kwestionować. Żaden polski polityk nie osiągnął tyle, co Tusk (7 lat rządów, 8 lat PO przy władzy i najwyższe stanowiska w UE). Ale to nie wystarczy, żeby pokonać Kaczyńskiego, za którym stoją fanatycy, Kościół i Tłuste Koty.

- Poparcie PiSu zabetonowało się na 35%. Nic go nie rusza, ani największe we współczesnej historii Polski afery, przekręty i złodziejstwo, ani despotyzm, ani łamanie Konstytucji i niszczenie demokracji. Zapatrzony w propagandę TVP suweren ma podawany na tacy jasny przekaz każdego dnia. On nie zna innej prawdy, tylko tą wg PiS, której synonimem są słowa Kurskiego o "ciemnym ludzie".

- Żeby odsunąć szkodników od władzy trzeba spełnić trzy warunki, najlepiej łącznie: urwać kilka procent z betonowego elektoratu PiS, zmobilizować tych niechodzących dotąd na wybory - przede wszystkim młodych, zjednoczyć opozycję, żeby poszła do wyborów maksymalnie w dwóch blokach - podsumowuje Tyszkiewicz.

          Popierasz TYSZKIEWICZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl