50016104831_d2099fefd2_c_1.jpg

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do uczestników XVI Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej". Wydarzenie odbywa się w od piątku do niedzieli w Sulejowie.

Rządzący politycy Zjednoczonej Prawicy traktują niemal identycznie kluby "Gazety Polskiej" tak jak "Rodzinę Radia Maryja". Zarówno GP jak i Radio Maryja od wielu lat wspierają partię Jarosława Kaczyńskiego.

Duda do klubowiczów GP

Prezydent zwrócił się w liście do fanów "Gazety Polskiej" kierowanej przez Tomasza Sakiewicza.

- Kluby „Gazety Polskiej” to jedna z największych w naszym kraju organizacji pozarządowych, o ogromnym znaczeniu w polskim życiu publicznym. Tworzą państwo wielkie środowisko ludzi głęboko przejętych losami ojczyzny. Środowisko żarliwych patriotów, pieczołowicie zachowujących nasze narodowe dziedzictwo, walczących o prawdę i wolność słowa, kultywujących polską pamięć i tożsamość oraz zabiegających o umacnianie suwerenności, godności i znaczenia Rzeczypospolitej w świecie XXI wieku - napisał Duda. W dalszej części listu prezydent nawiązał do miejsca zjazdu klubów "Gazety Polskiej".

- (Sulejów jest - red. ) miastem o dumnej, przeszło osiemsetletniej historii i wspaniałych tradycjach. (...) W klasztorze ojców cystersów, w 1318 roku odbył się wielki zjazd polskiego rycerstwa, możnowładztwa i duchowieństwa, który w przesłaniu do papieża wniósł o koronację Władysława Łokietka i odnowienie Korony Królestwa Polskiego po trudnych doświadczeniach rozbicia dzielnicowego. (...) Dzisiaj ten symbol jest sugestywnym nawiązaniem do wyzwań, które stoją przed Polską i Polakami, abyśmy mogli budować w przestrzeni międzynarodowej wysoką pozycję niepodległej Rzeczypospolitej na miarę naszych ambicji i potencjału - zapowiada Andrzej Duda.

dwnld2104941721.jpg

                Popierasz DUDĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl