1569304919469-mo6mp02Fprod2Fbinary2F20212F42F142F112Faliu.mp4_1618392312963-00001.png

Krystyna Pawłowicz z oburzeniem zareagowała na głos amerykańskiego dyplomaty Bixa Aliu w sprawie telewizji TVN.

- Nazywam się Bix Aliu i reprezentuję USA w Polsce do czasu nominacji i przyjazdu nowego Ambasadora USA. Wraz z polską stroną pracujemy nad dalszym rozwojem polsko-amerykańskich relacji - oświadczył w styczniu bieżącego roku amerykański urzędnik.

Minęło pół roku od wyboru Joe Bidena na urząd prezydenta USA, a Stany Zjednoczone w dalszym ciągu nie zdecydowały się powołać swojego ambasadora w Warszawie. W związku z brakiem pracownika pełniącego funkcję ambasadora - obowiązki sprawuje Bix Aliu i to on wypowiedział się ws. braku nowej koncesji dla telewizji TVN.

- USA z rosnącym niepokojem obserwują procedurę związaną z koncesją TVN oraz nowy projekt zmian ustawy medialnej. TVN od ponad 20 lat jest istotną częścią polskiego krajobrazu medialnego. Wolna prasa ma kluczowe znaczenie dla demokracji - zakomunikował Aliu.

Amerykański dyplomata doczekał się odpowiedzi ze strony... Krystyny Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego poucza urzędnika.

"Proszę Pana, a tak w ogóle to, w jakim charakterze zabiera Pan tu, u nas w Polsce głos w sprawach mediów dla Polaków...? Jakim tytułem wtrąca się Pan w te sprawy...?" - zwróciła się prawniczka do szefa amerykańskiej ambasady w Polsce.

          Popierasz PAWŁOWICZ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl