Tomasz_Lis_nczas.com_-696x464.jpg

Tomasz Lis skomentował problemy telewizji TVN związane z otrzymaniem nowej koncesji. Redaktor naczelny "Newsweeka" staje w obronie stacji z ulicy Wiertniczej.

Od czwartku głównym tematem w mediach jest sprawa koncesji dla TVN Grupy Discovery. Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe zapisy mogłyby pozbawić amerykańskiego nadawcę prawa do otrzymania koncesji i tym samym nadawania.

- Stacja ma pół roku na znalezienie kapitału polskiego. Nie wiem, co zrobi - skomentował sprawę poseł Marek Suski (PiS).

Lis o ustawie antyTVN

Na temat problemów giganta telewizyjnego wypowiada się Tomasz Lis. - Nie wszystkim, także w TVN, podobało się, gdy kilka lat temu Andrzej Morozowski powiedział w Newsweeku, że stacja mogłaby wyprowadzić na ulice milion ludzi. Sytuacja się przez te lata zmieniła. Za chwilę może nie być wyjścia i plan Morozowskiego trzeba będzie wdrożyć. TVN i TVN24 to sukcesy polskiej demokracji i wolnych mediów. Ich obrona, to obrona wolności słowa i demokracji. Dokładnie taka jest tu stawka. Kaczyński to jednak gość, twardo idzie na wojnę z Ameryką. Szkoda, ze nie rozumie, iż jest tylko pionkiem w wojnie, jaką z Ameryką prowadzi Putin. Wiecie, o co idzie PiS-owi z TVN? Obejrzyjcie dziś "Wiadomości". Kaczyński chce, żeby wszędzie było jak w nich. Niedoczekanie. „Cały PiS całą dobę” wystarczy w TVPutin. Łapy precz od TVN - komentuje dziennikarz.

- Wielu moich znajomych stara się zracjonalizować i nadać jakiś sens temu, co PiS chce zrobić z TVN. Chyba nie chcą albo nie potrafią przyjąć, że władza może być do cna zła, a władca może po prostu zupełnie oszaleć. Państwo bezprawia, brutalności, chamstwa, populizmu, nietolerancji, zaduchu. Marzyłem o innej Polsce i w inną wierzyłem, wciąż wierzę - dodaje naczelny "Newsweeka".

Tomasz Lis odnosi się także do głosów oburzenia ze strony polityków Zjednoczonej Prawicy. Rządzący atakują opozycję za chęć likwidacji TVP Info podczas gdy teraz bronią TVN-u i mówią o wolnych mediach.

- TVN- u bronimy, a TVPiS atakujemy, bo TVN to profesjonalna stacja telewizyjna, a TVP to obrzydliwe, propagandowe narzędzie politycznego gangu - stwierdza Tomasz Lis.

              Popierasz LISA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl