aAAAAMORFOFRRFaaa.jpg

Kazimierz Smoliński ostrzega przed skutkami polityki uprawianej przez Donalda Tuska. Poseł Prawa i Sprawiedliwości martwi się, że Polska może nie otrzymać środków europejskich.

Nadal nie wiadomo, jak zakończy się spór Polski z Brukselą ws. mechanizmu warunkowości (pieniądze za przestrzeganie prawa). 

- Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, wzywającą Komisję Europejską do szybkiego zbadania wszelkich potencjalnych naruszeń zasad praworządności, które mogą mieć poważny wpływ na należyte zarządzanie finansami z budżetu UE - poinformowała w czwartek gazetaprawna.pl

- Wiemy, że art. 7 nie działa, dlatego upominamy się o mechanizm warunkowości. Apelujemy, prosimy was – zacznijcie działać, bronić demokracji i praw człowieka! - apelowała do unijnych polityków w Brukseli europosłanka Sylwia Spurek.

Smoliński straszy Tuskiem

Poseł Kazimierz Smoliński umieścił na Twittrze wpis, w którym odniósł się do realnego zagrożenia związanego z utratą środków unijnych przez Polskę. Polityk wiąże sprawę z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem.

- Jednym ze złych scenariuszy, do których doprowadzić może Tusk jest zablokowanie dla Polski wypłaty środków UE. Jego koledzy w UE zawieszą wypłatę środków i będą liczyć na to, że dzięki temu on uzyska władzę w Polsce. Jeśli Tusk do tego doprowadzi skutki gospodarcze będą katastrofalne - napisał polityk PiS.

        Popierasz SMOLIŃSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl