214191.jpg

W dalszym ciągu nie jest jasna przyszłość telewizji TVN24 oraz innych kanałów w Polsce należących do TVN Grupa Discovery.

Na cichnie spór na linii Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – TVN. Przedłużają się kłopoty telewizji z otrzymaniem koncesji.  KRRiT nie wyklucza cofnięcia koncesji wszystkim stacjom TVN, jeśli wejdą w skład grupy, która powstanie po fuzji Warner Media z Discovery – donosi portalu wirtualnemedia.pl.

W Sejmie grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości złożyła projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe przepisy mają utrudnić podmiotom spoza UE przejmowanie kontroli nad nadawcami RTV.

Reakcje na zachowanie KRRiT

 Kaczyński podpisuje pakt z marionetkami Putina. Duda przymila się do Erdogana. Rau jedzie do Chin. Terlecki odmawia pomocy białoruskiej opozycji. Obajtek wykupuje prasę regionalną. Solorz chce budować elektrownię atomową w Kaliningradzie. I do tego ustawa, by pozbawić TVN koncesji. Jakieś ale? – komentuje całą sprawę wicenczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński.

 Próby zmiany ustawy o RTV, by wykluczyć firmy kontrolowane spoza EOG wynika jeden ciekawy wniosek: PiS doskonale wie, że dziś przepisy nie pozwalają na nieprzedłużenie koncesji TVN24. A to, co robi Krajowa Rada to tylko polityczną hucpa  stwierdza Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

Wśród polityków opozycji słychać bardzo wiele opinii mówiących o ataku polityków Zjednoczonej Prawicy na wolność mediów i postępującej orbanizacji polskiego państwa.

Jednym z głosów w obronie stacji z ul. Wiertniczej w Warszawie podzielił się... szef gabinetu Jarosława Gowina  Jan Strzeżak.

 Nie chciałbym się budzić w Polsce, w której zostanie tylko jeden program telewizyjny. Pluralizm mediów nie może być prawnie ograniczany  napisał na Twitterze przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy.

             Popierasz TVN - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl