5qgm56v19eyeqipmzzv24g2q1iimbkt1.jpg

Stefan Niesiołowski skomentował w swoim najnowszym felietonie na portalu temi.pl powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Wieloletni poseł bardzo pozytywnie wypowiada się o nowym przywódcy Platformy Obywatelskiej.

Choć drogi Stefana Niesiołowskiego i Platformy Obywatelskiej rozeszły się w ubiegłej kadencji Sejmu, to polityk życzy dobrze swojej byłej partii pod przewodnictwem Donalda Tuska. (Niesiołowski należy do grona wielkich krytyków byłego szefa PO - Grzegorza Schetyny).

Co Niesiołowski uważa o Tusku?

- Donald Tusk to jeden z najwybitniejszych polityków po 1989 roku, obok takich twórców wolnej i demokratycznej Polski, jak: Bronisław Geremek, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Władysław Bartoszewski i wielu innych. Współodpowiedzialny za odbudowanie i umocnienie demokracji, a przede wszystkim za skuteczne powstrzymywanie fali nacjonalizmu i populizmu - chwali Niesiołowski Tuska w swoim felietonie.

- Myślę, że trafnie przedstawił szyderczy charakter tych rządów, jakiś przedziwnie celowo upokarzający dla Polaków, jakby codziennie ktoś chciał nam pluć w twarz. (...) Tusk jest według mnie nową nadzieją dla Polski, nadzieją na odzyskanie wolności, odbudowanie demokracji i ukaranie winnych dewastacji oraz ośmieszenia naszej Ojczyzny, a także gigantycznej korupcji - dodaje były poseł Platformy Obywatelskiej odnosząc się do sobotniego przemówienia ex-szefa Rady Europejskiej.

Niesiołowski pisze także o dniu, w którym upadnie rząd Zjednoczonej Prawicy.

- Trudno dokładnie określić jak długo trwał okres schyłkowy PRL. Tak samo nikt nie potrafi, ani nawet nie próbuje przewidzieć, kiedy procesy rozkładu i dezintegracji dobrej zmiany doprowadzą do jej upadku. Z pewnością będzie to jeden z najradośniejszych dni w najnowszej historii Polski - zapowiada były poseł.

    Popierasz NIESIOŁOWSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl