E5cz6Z2WQAA-yEU.jpg

Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk spotkał się w niedzielę z mediami. Wśród dziennikarzy zadających pytania byłemu premierowi znalazł się przedstawiciel TVP.

Donald Tusk bardzo aktywnie rozpoczął powrót do polskiej polityki. Od godziny 12.30 przez półtorej godziny Tusk odpowiadał wyczerpująco na pytania mediów.

Wśród poruszonych tematów przez przewodniczącego PO znalazła się między innymi sprawa przyszłości Koalicji Obywatelskiej. W przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania Tuska z partnerami z koalicji - jak podkreślił nowy lider PO, liczy na kontynuację współpracy.

Tusk w czasie konferencji był pytany także o detale związane z zajmowanym od wczoraj stanowiskiem - sprawuje funkcję szefa partii nie będąc jednocześnie posłem.

- Czy Parlament jest forum, na którym często macie okazje słuchać np. Jarosława Kaczyńskiego? Moja obecność w Parlamencie, nawet jeśli nie jestem Posłem lub Senatorem, będzie większa niż mojego głównego konkurenta - odpowiadał były premier.

TVP kontra Tusk

Wśród osób formułujących pytania skierowane do Donalda Tuska nie zabrakło przedstawiciela TVP. Reporter telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego postanowił zapytać Tuska o jego syna Michała w kontekście nepotyzmu.

             Popierasz TUSKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl