migalski-yt.jpg

Politolog dr Marek Migalski odniósł się do sojuszu europejskich partii prawicowych. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił w piątek podpisanie wspólnej deklarację ideowej przez szereg europejskich ugrupowań.

- Nie chcemy rewolucji proponowanej przez UE. Uważamy ją za przedsięwzięcie, które, jak wszystkie tego typu zamysły w historii świata, przyniesie tylko bardzo wiele nieszczęść, a przede wszystkim radykalne ograniczenie wolności - mówił Kaczyński w piątek na konferencji.

Pod deklaracją podpisali się między innymi liderzy takich partii jak hiszpańska VOX, francuskie Zgromadzenie Narodowe oraz węgierski Fidesz.

- Pakt z Salvinim i Le Pen to pośrednio pakt z Putinem przeciw Unii Europejskiej. Tylko człowiek zamroczony nienawiścią i żądza władzy może robić Polsce coś takiego - komentuje prof. Leszek Balcerowicz.

Migalski o Prawie i Sprawiedliwości

Na temat koalicji eurosceptycznych ugrupowań wypowiedział się na Twitterze politolog z Uniwersytetu Śląskiego - dr Marek Migalski.

- Sojusz z wrogami UE i sojusznikami Rosji jest dramatyczną zmianą polityki zagranicznej RP po 1989 r. Przestawia jej wektory o 180 stopni. Ci, którzy dobrze życzą państwu polskiemu i chcą bezpieczeństwa jego obywateli, powinni jak najszybciej pogonić Targowicę, która nami rządzi - wzywa Migalski i dodaje; - Mało mnie to obchodzi, ale Lech Kaczyński przewraca się w grobie. Jak zresztą wszyscy, którzy budowali od trzech dekad podstawy bezpieczeństwa naszego państwa. Wszyscy, którzy biorą udział w obecnej tragifarsie sojuszu z Le Pen i Orbanem, trafią kiedyś w poczet zdrajców Polski.

       Popierasz MIGALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl