50436124383_264d820b90_c_2.jpg

Adam Niedzielski pojawił się w czwartek w programie RMF FM. Minister zdrowia rozwścieczył internautów swoją wypowiedzią o restauracjach.

Mało która branża oberwała tak mocno w czasie pandemii koronawirusa jak gastronomia. Jedni zdążyli już się otworzyć i powrócić do czasów sprzed pandemii, inni upadli.

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził na antenie RMF RM, że nie widzi upadających restauracji, podróżując codziennie przez centrum stolicy.

- Gdy jadę do pracy po Nowym Świecie, to nie widzę zamkniętych restauracji - wypalił minister zdrowia w rządzie PiS.

Wypowiedź spotkała się z lawiną krytyki. - Chyba przez przyciemnione szyby limuzyny niewiele widać, bo akurat na Nowym Świecie jest sporo pustostanów. Ministrowi Niedzielskiemu polecam też spacer Chmielną. Tam pustostan na pustostanie. Śródmieście Warszawy wygląda strasznie pod tym względem. Wystarczy wysiąść z auta - zwrócił się do polityka dziennikarz Wojciech Karpieszuk ze "Stołecznej Gazety Wyborczej".

W wyniku locdownu wprowadzonego przez rząd punkty gastronomiczne nie mogły normalnie funkcjonować przez grubo ponad 200 dni (!). W wielu przypadkach pomoc państwowa dla przedsiębiorców w ramach tzw. tarczy antykryzysowej okazała się niewystarczająca do tego, by utrzymać biznes na rynku.

      Popierasz NIEDZIELSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl