FOUR_THREE_1280.jpg

Jezuita Krzysztof Mądel pochwalił Baracka Obamę w kontekście wywiadu, jakiego były prezydent Stanów Zjednoczonych udzielił stacji CNN.

Były przywódca USA Barack Obama skrytykował w rozmowie z CNN Polskę oraz Węgry. Zdaniem demokraty państwa te zmierzają czy też w gruncie rzeczy już są - autorytane.

- Jeszcze 10 lat Węgry czy Polska były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - powiedział Obama i dodał, że autorytaryzm nie pojawia się z dnia na dzień, a jest to proces, do którego dochodzi się małymi kroczkami.

Morawiecki do Obamy

Na słowa amerykańskiego polityka odpowiedział szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki. - Wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które fałszują obraz Polski - skomentował Morawiecki i zaprosił byłego amerykańskiego prezydenta do Polski.

Do słów polityka PiS odniósł się na Twitterze duchowny Krzysztof Mądel.

- Obama redagował w Harvard najlepsze pismo naukowe o prawie międzynarodowym, o którym Pan nawet nie słyszał, w Warszawie wygłosił świetne przemówienie o dokonaniach Polski, 10 razy lepsze od pańskich, sugerując, że on słucha plotek, Pan się pogrąża - napisał jezuita w stronę Morawieckiego.

W obronie szefa rządu stanął... Krzysztof Ziemiec. - Jezuici do ewangeli - upomina dziennikarz TVP duchownego.

            Popierasz ZIEMCA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl