79958b3b-c1a4-4642-8f56-51ebbb93427f.jpg

Paweł Kukiz zdradził na antenie Radia Zet, jak zachowa się w czasie głosowania nad odwołaniem Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

Opozycja chce odwołania Terleckiego ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. Wszystko po wpisie szefa klubu PiS o Swiatłanie Cichanouskiej.

4 czerwca Terlecki zaatakował na Twitterze białoruską prezydent elekt.

- Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników - napisał Terlecki.

Po słowach polityka PiS opozycja; KO, Lewica, Polska2050 złożyły w Sejmie wniosek o odwołanie Terleckiego z zajmowanej funkcji w Sejmie. Zaskakiwać mogą być komentarze posłów Porozumienia.

- W mojej opinii powinien zrezygnować z funkcji - skomentował sprawę poseł Michał Wypij.

- To wpis niedopuszczalny. Nie mogłem uwierzyć, że wyszły one spod palców pana marszałka Terleckiego - oceniał Jarosław Gowin.

Kukiz obroni Terleckiego w Sejmie?

Paweł Kukiz od niedawna współpracujący z PiS odniósł na antenie Radia Zet do sprawy głosowania nad odwołaniem Ryszarda Terleckiego. Lider Kukiz'15 stwierdza, że gotów jest "przymknąć oko".

           Popierasz KUKIZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl