473be911935849a697bf10f7e462835d.png

Radosław Sikorski zareagował na najnowsze materiały TVP poświęcone Donaldowi Tuskowi. Wszystko w kontekście możliwego powrotu byłego premiera do polskiej polityki.

Donald Tusk kilka dni temu udzielił wywiadu stacji TVN24 i stał się obiektem ataku ze strony mediów publicznych.

Były premier i lider Platformy Obywatelskiej nie wykluczył w rozmowie z Agatą Adamek swojego powrotu - w najbliższym czasie - na polską scenę polityczną.

- Donald Tusk jest gotowy wrócić do polskiej polityki. Wszystko zależy od rozmowy z przewodniczącym Borysem Budką - stwierdził były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

TVP

Media publiczne nie ustają w atakach na byłego szefa rządu Platformy Obywatelskiej. Polityk jest przedstawiany jako osoba, która dorobiła się wielkiego majątku w Brukseli, niczego nie załatwiła w tym czasie dla Polski i jest marionetkę Niemiec.

Portal onet.pl opisuje ostatnie materiały "Wiadomości"poświęcone Tuskowi.

- "Wiadomości" TVP informując o byłym premierze, wykorzystują wyrwane z kontekstu nagranie, na którym polityk mówi po niemiecku. (...) Widzimy byłego premiera rozmawiającego z Angelą Merkel. Jest to rozmowa z 2014 r., tuż przed wybraniem Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. W materiale zawarto słowa byłego premiera, mówiącego dwa słowa: "Für Deutschland", co znaczy "dla Niemiec". Ciężko jednak wywnioskować, z czego wynika wybór właśnie tego wyrażenia, ponieważ są to słowa wyrwane z kontekstu - informuje onet.

Sikorski do Kurskiego

Na materiały telewizji publicznej dotyczące Donalda Tuska zareagował w mocnych słowach na Twitterze Radosław Sikorski. Europoseł zwrócił się do prezesa TVP Jacka Kurskiego z ostrzeżeniem;

        Popierasz SIKORSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl