Aaaamulcich.jpg

Arkadiusz Mularczyk wypowiedział się na antenie Polsat News na temat internetowego wpisu Ryszarda Terleckiego o Swietłanie Cichanouskiej.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości bronią w ostatnich dniach i godzinach krytykowanego wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. Wszystko po wpisie w internecie, jaki umieścił szef klubu parlamentarnego PiS.

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał 4 czerwca na Twitterze Terlecki.

Wpis polityka PiS spotkał się z lawiną krytyki, a opozycja złożyła w Sejmie wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

- Wicemarszałek Ryszard Terlecki po raz kolejny zapomniał o powadze pełnionej funkcji Kobieta. Odbieranie głosu opozycji oraz ignorowanie mediów, a teraz atakowanie prezydentki elektki Białorusi to bez wątpienia zachowanie, które wicemarszałkowi nie przystoi. Domagamy się jego dymisji! - komentuje Małgorzata Tracz, Koalicja Obywatelska.

Mularczyk broi Terleckiego

O komentarz do sprawy Terleckiego został poproszony na antenie Polsat News poseł Arkadiusz Mularczyk. Polityk broni szefa klubu PiS i komentuje całą aferę w następujący sposób:

- Jeżeli jesteś naszym gościem, my cię zapraszamy, korzystasz z naszej gościny, to nie może być tak, że będziesz uczestniczył w projektach politycznych naszych przeciwników, którzy szkodzą nie tylko naszemu rządowi i formacji, ale oni szkodzą Polsce. (...) Rafał Trzaskowski jest przedstawicielem formacji, która szkodzi Polsce, poprzez politykę ciągłego podważania autorytetu Polski i rządu, kreowania różnego rodzaju ataków międzynarodowych - tym się zajmowali, "ulica i zagranica" - my to wszystko wiemy, wiemy, co oni wyprawiają - jak napuszczają, jak organizują różne akcje. Oczywiście nie swoimi rękami, oni mają różne międzynarodowe pacynki, dziennikarzy, innych polityków, którzy kreują szereg akcji międzynarodowych - powiedział Mularczyk.

        Popierasz MULARCZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl