jxgcib2tr5dqjed5nw9xysmt432wdf4e_2.png

Ryszard Terlecki wkrótce przestanie pełnić funkcję wicemarszałka Sejmu? O tym zdecydują w najbliższym czasie posłowie. W obronie szefa klubu PiS staje poseł Janusz Kowalski.

Opozycja domaga się pozbawienia Terleckiego zaszczytnej funkcji wicemarszałka Sejmu po słowach na temat Swietłany Cichanouskiej.

- Ryszard Terlecki musi odejść. Składamy wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu. Po skandalicznej wypowiedzi, w której wysyłał przywódczynię białoruskiej opozycji Swiatłanę Cichanouską do Moskwy, nasz wniosek to także wołanie do rządu o rewizję aktualnej polityki wschodniej. Wolna Białoruś to polska racja stanu! - wypowiada się Kinga Gajewska z Koalicji Obywatelskiej.

Głosowanie nad wnioskiem ws. odwołania Terleckiego jest o tyle ciekawe, ponieważ nie wiadomo jak zachowają się politycy Porozumienia. W ostatnich dniach partia Jarosława Gowina bardzo krytycznie odnosiła się do słów wicemarszałka Sejmu.

- To wpis niedopuszczalny. Nie mogłem uwierzyć, że wyszły one spod palców pana marszałka Terleckiego. Czy powinien stracić stanowisko? To w pierwszej kolejności pytanie do władz PiS - mówił w Polsacie Jarosław Gowin.

Glos Solidarnej Polski

Wygląda na to, że drugi z koalicjantów PiS-u - Solidarna Polska inaczej podchodzi do całej sprawy niż posłowie Porozumienia.

Poseł Janusz Kowalski stanął na Twitterze obronie Terleckiego i stwierdził, że w pierwszej kolejności funkcję wicemarszałka powinien przestać sprawować... Włodzimierz Czarzasty.

- Wyjątkowa bezczelność. Postkomuniści, którzy w swoich szeregach mają pełno polityków z czerwonymi życiorysami, chcą odwołać wicemarszałka @RyszardTerlecki, który walczył o wolną Polskę! To wicemarszałek @wlodekczarzasty - postkomunista z krwi i kości - powinien zostać odwołany - pisze Kowalski pod adresem Lewicy.

        Popierasz KOWALSKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl