Aaaaaaalsememdd.jpg

Leszek Miller skomentował ataki na Donalda Tuska po tym jak pojawiły się doniesienia o możliwości powrotu byłego premiera do polskiej polityki.

Po piątkowym wywiadzie telewizji TVN24 z Donaldem Tuskiem na byłego lidera PO wylała się lawina krytyki ze strony obozy władzy jak i... przedstawicieli Lewicy.

- Pan Donald Tusk w wywiadzie mówi, że zrobi wszystko, żeby uratować Platformę Obywatelską. To jest powrót na łono swojej partii, czy na ratunek Polsce? Bo pomysłów na ratunek Polski ze strony Donalda Tuska za bardzo nie widać - atakował Tuska w Onecie poseł Krzysztof Śmiszek.

Głos Śmiszka nie był odosobniony. Negatywnie o byłym szefie Rady Europejskiej wypowiedział sie także między innymi poseł Krzysztof Gawkowski.

- Donald Tusk nie będzie już zbawieniem polskiej polityki, ponieważ jest „skażony” 8 latami rządzenia. Dla mnie powrót Tuska do polityki to bardziej rozbijanie opozycji niż jej łącznie - powiedział w TVN24 przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy.

Miller o zachowaniu lewej strony

Do komentarzy posłów Lewicy odniósł się w rozmowie z dziennikiem "Fakt" były premier Leszek Miller. Obecny europoseł Koalicji Europejskiej bardzo krytycznie ocenia ataki na Tuska.

- Śmieszą mnie wyrazy trwogi ze strony PiS-u i prawicy, jak również ze strony lewicy. To oznacza tylko tyle, że te ugrupowania panicznie boją się obecności Tuska na scenie politycznej. (...) Ten lęk bierze się z kompleksów i przekonania, że jest różnica klas. Ci politycy, którzy boją się Tuska, mają świadomość swojej nikłej wartości i widzą w Tusku polityka pełnokrwistego, który umie się poruszać zarówno na arenie wewnętrznej, ale także międzynarodowej - komentuje Leszek Miller. 

          Popierasz MILLERA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl