Marek_Sawicki_2014.jpg

Marek Sawicki odniósł się do potencjalnego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Zdaniem posła PSL były premier nie jest w nie potrzebny.

Czy Donald Tusk wróci na polską scenę polityczną i podniesie notowania Platformy Obywatelskiej/całej opozycji? Po piątkowym wywiadzie Tuska na antenie TVN24 w programie "Jeden na jeden" wiele wskazuje, że były lider Platformy Obywatelskiej ma na to ochotę.

Z zadowoleniem na głosy o pomyśle powrotu Tuska reagują politycy Koalicji Obywatelskiej. Inaczej jest w przypadku przedstawicieli Lewicy i PiS-u.

- Niewątpliwie były premier i szef Rady Europejskiej odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy. Wszystko przed nami, ale na razie opinia publiczna musi uzbroić się w nieco cierpliwości - skomentowal przewodniczący PO Borys Budka.

Głos z obozu PSL

O powrót Donalda Tuska został zapytany na antenie TVN24 Marek Sawicki. Poseł PSL-u nie wyczekuje powrotu byłego szefa rządu PO-PSL.

- Żydzi na Mesjasza czekali 4 tys. lat, a jak przyszedł, to nie dość, że go nie zauważyli, to jeszcze ukrzyżowali. Dziś Donald Tusk nie jest potrzebny ani Platformie Obywatelskiej, ani polskiej polityce. Jest potrzebny jako zastępczy temat wakacyjny. (...) W mojej ocenie on nawet nie ma ochoty wracać do polskiej polityki. To jest ten sam typ człowieka co Jarosław Gowin - musi co chwila dać o sobie znać, ale żadnej istotnej roli w polskiej polityce nie będzie ogrywał - ocenił Sawicki.

           Popierasz SAWICKIEGO - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl