Aaaaaaasenatokggg.jpg

Marek Pęk, senator Prawa i Sprawiedliwości wziął w obronę Ryszarda Terleckiego. Chodzi o szeroko komentowany wpis wicemarszałka Sejmu w internecie dot. Swietłany Cichanouskiej.

- "Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał w piątek na Twitterze szef klubu PiS, Ryszard Terlecki.

Atak na białoruską opozycjonistką został powszechnie skrytykowany. Koalicja Obywatelska zapowiada złożenie wniosku o zdymisjonowanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

- Dalsze pozostawanie pana Ryszarda Terleckiego na stanowisku Wicemarszałka Sejmu narusza powagę naszego państwa. W interesie państwa właśnie jest, aby odszedł. Jako Koalicja Obywatelska złożymy stosowny wniosek - zapowiada szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Do sprawy Terleckiego odniósł się także przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

- W normalnym demokratycznym kraju za taki wpis wicemarszałka sejmu byłaby natychmiastowa dymisja. Ale przecież PiS-owi od dawna bliżej do standardów Łukaszenki niż białoruskiej opozycji... Liczyłem na refleksję i przeprosiny ze strony posła Terleckiego. Zamiast tego brnie dalej, wypisując coraz większe bzdury. Dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce. Dlatego składamy wniosek o odwołanie go z funkcji wicemarszałka Sejmu. Dość kompromitowania Polski - komentuje lider Platformy Obywatelskiej.

Komentarze polityków opozycji nie spodobały się Markowi Pękowi. Senator PiS postanowił wziąć obronę ostro krytykowanego Ryszarda Terleckiego.

             Popierasz PĘKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl