166986584_3697552533627720_6081740679510866010_n_1.jpg

Zbigniew Hołdys z oburzeniem zareagował na wypowiedź Ryszarda Terleckiego na temat Białorusinki Swiatłany Cichanouskiej.

Białoruska opozycjonistka oraz prezydent elekt Swietłana Cichanauska wzięła udział w warszawskich obchodach rocznicy wyborów 4 czerwca.

Zachowanie białoruskiej liderki opozycji i obecność w towarzystwie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego nie spodobała się Ryszardowi Terleckiemu (PiS).

- Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników - napisał wicemarszałek Sejmu w internecie.

Słowa Terleckiego skomentowała sama Cichanauska. - Teraz nie walczycie przeciwko sobie, tylko za Białorusinów. Nie wydaje mi się, byśmy musieli być w centrum sporu. Na Białorusi pojawia się pytanie, dlaczego mielibyśmy być. To bardzo dziwny tweet - powiedziała Białorusinka.

Terlecki krytykowany

Wpis wicemarszałka Sejmu został powszechnie potępiony, krytyczne opinie prezentują nawet koalicjanci PiS-u - politycy Porozumienia.

- W najmniejszej mierze nie identyfikuję się z żadnym elementem tego wpisu. Chciałbym to powiedzieć jednoznacznie. Niezależnie od tego, kto jest autorem, uważam, że to jest wpis godny potępienia - skomentował Jarosław Gowin.

Wpis szefa klubu PiS krytykowany jest zarówno przez komentatorów jak i polityków.

            Popierasz HOŁDYSA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl