169573675_740242833354271_7836317390993621823_n_1.jpg

Krzysztof Śmiszek odniósł się do szeroko komentowanego piątkowego wywiadu Donalda Tuska w TVN24. Nie jest wykluczone, że były szef Platformy Obywatelskiej wróci w najbliższym czasie do polskiej polityki.

Po rozmowie Agaty Adamik z Donaldem Tuskiem wydaje się bardzo prawdopodobne, że trwający na stanowisku przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wkrótce zacznie walczyć z Prawem i Sprawiedliwością np. z pozycji senatora.

Choć Tusk nie zdradził konkretów dotyczących swojej przyszłości, komentatorzy i politycy opozycji nie mają wątpliwości, że Tusk szykuje się do powrotu.

- Wydaje mi się, że to jest nowa jakość w tej debacie o powrocie Donalda Tuska. Jest gotowy wrócić. Wszystko zależy od rozmowy jego z przewodniczącym Borysem Budką - skomentował w Radiu Plus były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

- Donald Tusk zna Putina i doskonale wie, na co go stać. Jest jednym z niewielu polskich polityków, którzy rozumieją zagrożenie ze strony Rosji, ale też są w stanie racjonalnie spojrzeć na nasze relacje z sąsiadem bez szkodliwych uprzedzeń. Jego udany powrót na pewno wzmocniłby Polskę - ocenia dziennikarz Grzegorz Rzeczkowski z tygodnika "Polityka".

Krytyka Tuska

Poza oczywistą krytyką Donalda Tuska ze strony obozu władzy, negatywnie w stosunku do byłego szefa Rady Europejskiej wypowiada się także sejmowa lewa strona.

- Pan Donald Tusk w wywiadzie mówi, że zrobi wszystko, żeby uratować Platformę Obywatelską. To jest powrót na łono swojej partii, czy na ratunek Polsce? Bo pomysłów na ratunek Polski ze strony Donalda Tuska za bardzo nie widać - krytykował Tuska w Onecie poseł Krzysztof Śmiszek. Tweet został polubiony m.in. przez Roberta Biedronia.

Czy Lewica obawia się, że PO/KO zacznie rosnąć w siłę po powrocie Tuska i dystans między partiami znowu zacznie się powiększać?

             Popierasz ŚMISZKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl