194954.jpg

Mecenas Roman Giertych zareagował na komentarz europosła Joachima Brudzińskiego po piątkowym wywiadzie, jakiego Donald Tusk udzielił telewizji TVN24.

Donald Tusk gościł w programie "Jeden na jeden" Agaty Adamek. Były szef rządu nie wykluczył swojego powrotu do polskiej polityki.

- Jestem gotów podjąć każdą decyzję, żeby przywrócić ład demokratyczny w Polsce - zapowiedział były lider Platformy Obywatelskiej.

Jakie to będą decyzje? Czy Tusk trafi do Senatu (wiele głosów mówi o takich scenariuszu)?

- To nie są moje scenariusze, ja sobie sam piszę scenariusze - odpowiedział obecny jeszcze szef Europejskiej Partii Ludowej.

Komentarz Brudzińskiego

Do wywiadu Donalda Tuska odniósł się Joachim Brudziński. - Padam z wygódki, jak słyszę, że Donald Tusk na białym koniu wraca do Polski. On tak wraca, że wrócić nie może - powiedział polityk w programie "Graffiti" w Polsat News.

Na słowa europosła Prawa i Sprawiedliwości zareagował na Twitterze Roman Giertych. Prawnik nazywa Brudzińskiego "burakiem" i ocenia, że polityk obawia się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki.

- Donald Tusk zapowiedział powrót do polityki polskiej i zaangażowanie się w PO. Ważnym elementem dzisiejszego wywiadu premiera Donalda Tuska była przestroga w kontekście ruchu Trzaskowskiego, aby budowanie wartości dodanej nie oznaczało niszczenia dotychczasowych struktur. I zapowiedź, że nie pozwoli zniszczyć PO - komentuje Giertych i dodaje na Twitterze;

        Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl