zrzut_ekranu_2019-02-10_o_09.32.56.png

Donald Tusk pojawił się w piątek w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Z rozmowy wyłania się coraz bardziej prawdopodobny powrót byłego szefa PO do polskiej polityki.

- Jestem gotów zrobić wszystko, żeby Platforma nie przeszła do historii. Nie kocha się partii politycznych, nawet jeśli się je zakładało, ale jestem przekonany, że Platforma jako partia odpowiedzialnego centrum, ze wszystkim, co udało nam się wspólnie zrobić jest warunkiem niezbędnym, ale nie dlatego że góruje nad innymi, nie mam tego typu wyobrażeń ani potrzeb, żeby górować, ale jest absolutnie niezbędna jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych - mówił Tusk w TVN24.

Szef Europejskiej Partii Ludowej był pytany o przywództwo Borysa Budki w Platformie Obywatelskiej.

- Budka objął przywództwo Platformy w momencie bardzo trudnym i to było dla niego poważne wyzwanie. Jest dobrym szefem, który chyba nie daje w tej chwili ludziom pewności - powiedział były premier.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, w jakiej odsłonie Donald Tusk zamierza wrócić na polską scenę polityczną.

Opcjonalne scenariusze; nowy szef PO, Lidia Staroń zostaje RPO, a Tusk startuje w wyborach uzupełniających do Senatu z Olsztyna, senator Barbara Borys-Damięcka zmęczona pracą w Senacie rezygnuje z mandatu, a Tusk startuje w wyborach uzupełniających z Mokotowa w Warszawie.

Reakcje na wywiad

- W ostatnich latach wiele było spotkań, wystąpień i wywiadów z byłym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej i byłem premierem Polski, ale to chyba niesie za sobą najdalej idące zapowiedzi - komentuje senator Adam Szejnfeld (KO).

- Donald Tusk zrobi wszystko, żeby PO nie rozpadła się w pył. Ja życzę Platformie, żeby uporządkowała swoje sprawy. Dla opozycji ważne jest to, żeby każdy gracz po stronie demokratycznej był silny - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus na antenie Radia Zet.

Do rozmowy Agaty Adamek z byłym szefem rządu odnieśli się na Twitterze dziennikarze.

           TUSK powinien wrócić - kciuk  górę!

Polub Polityczek.pl