185382893_2920767674828785_1880838555384414524_n.jpg

Klaudia Jachira zareagowała na dzisiejsze święto katolickie "Boże ciało". W całej Polsce odbywają się na ulicach miast procesje.

Pandemia koronawirusa jeszcze trwa, choć zdecydowanie zwolniła i z tego powodu rządzący pozwolili i na odbycie się procesji w całej Polsce.

Nie będzie natomiast - tak samo jak i w ubiegłym roku - procesji centralnej, która przejdzie ulicami stolicy. Procesje będę organizowane wyłącznie przez każdą z parafii.

- Z powodu pandemii w wielu diecezjach nie obędą się tradycyjne procesje ulicami, a tylko wokół kościołów. Są jednak diecezje, w których biskupi zdecydowali o organizacji głównych procesji ulicami miast - informuje Radio Zet.

Równi i równiejsi?

W dalszym ciągu zakazane są zgromadzenia spontaniczne. - Jeśli był mecz Polska - Rosja i na stadionie zgromadziło się 21 tys. osób, to dlaczego nie możemy się gromadzić w innym celu niż tylko po to, żeby podziwiać widowisko sportowe? Wolność zgromadzeń jest immanentną cechą demokracji i powinna być poszanowana. Dlatego dziwi mnie bardzo to, że rząd zapomina o tym, iż zamroził to prawo kilka miesięcy temu - komentował Marcin Wolny, adwokat z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na antenie radia TOK FM.

Do odbywających się procesji odnieśli się na Twitterze politycy opozycji; Michał Szczerba i Klaudia Jachira. Parlamentarzyści nie ukrywają swojego oburzenia.

          Popierasz JACHIRĘ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl