Aaaaaaaaaaakdirjitgjygg.png

W Polsce lepiej żyje się jak w Niemczech? Posłanka Anna Kwiecień (PiS) postanowiła podzielić się z internautami historią... siostry swojego znajomego.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nieustannie forsują narrację, jakoby Polacy mieli wracać do kraju z emigracji za sprawą ich rządów i poprawiającej się sytuacji nad Wisłą.

- Mamy bardzo dobre relacje z USA jako tą najsilniejszą armią - to wszystko odstrasza ewentualnego agresora. To też lewaruje pozycję Polski na arenie międzynarodowej, a bezpieczeństwo zagwarantowane w naszym kraju powoduje rozwój gospodarczy, ekonomiczny, powoduje, że Polacy nie emigrują z Polski, tylko wracają do Polski, żeby prowadzić swoją działalność gospodarczą - przekonywał w kwietniu szef MON Mariusz Błaszczak.

Mało tego, poseł Kazimierz Smoliński jest zdania, że do kraju wracają między innymi lekarze.

- Wracają lekarze z zagranicy, ilość lekarzy wzrosła w ostatnich 5 latach z 150 do 180 tys. - mówił poseł PiS w Telewizji Republika.

Kwiecień dzieli się historią

W narrację dotyczącą powrotów Polaków zza granicy wpisała się swoim wpisem na Twiterze Anna Kwiecień. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości opisuje przypadek powrotu pewnej rodziny z Niemiec do Polski, po 30 latach mieszkania u naszego zachodniego sąsiada.

"Siostra mojego wieloletniego znajomego wróciła wraz z mężem po 30 latach...tak, tak po 30 latach z Niemiec do Polski...na pytanie co się stało (nie była chętna do zwierzeń) w końcu wypaliła: Niemców już nie ma, to już nie są Niemcy..." - czytamy na profilu polityczki PiS.

Posłance odpowiedzieli internauci:

"Prawdziwa patriotka - wróciła z Niemiec do Polski, bo Niemcy już nie są Niemcami (śmiech)".

"Po blisko 40 latach życia w Polsce, zabieram siebie, chłopaka, kota i firmę, jak najdalej stąd. Chce pani o tym też napisać? Chętnie podam powody".

"Siostra mojego wieloletniego przyjaciela wyjechała z Polski po 40 latach. Na pytanie co się stało wypaliła: Polski już nie ma, jest kraj pisopodobny, z masą afer i postrzeganiem klasy średniej i przedsiębiorców jako tych złych, co się rzekomo na krzywdzie ludzkiej bogacą".

"Dokładnie to rozumiem. Mąż siostry mojej znajomej wraz z rodziną uciekli, z tego samego powodu, z Polski na Białoruś".

          Popierasz KWIECIEŃ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl