c29gkg3psiw35ru9re365ttvm3k1ajer.jpg

Telewizja Polska wyprodukuje film o prezesie Prawa i Sprawiedliwości Jarosławie Kaczyńskim. O sprawie poinformował Bogdan Borusewicz. 

Senator Bogdan Borusewicz umieścił na Facebooku maila, jakiego otrzymał od pracownicy TVP. We wiadomości czytamy, że TVP planuje przygotować dokument poświęcony działalności lidera zjednoczonej prawicy w czasach komunistycznych.

- Film dokumentalny o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materia, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich dziabania antykomunistyczne, represje jakich doznawali i codzienną walkę. (...) Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego „dziś” oraz innych ważnych opozycjonistów - świadków historii. Film, w zamyśle autora ma być zbudowany z anegdot, nie z suchych faktów. Przewidziane są zdjęcia dokumentalne i fabularyzowane, a prezentowana w filmie historia skończy się ok. 1990 roku - tłumaczy Kinga Marciniak z TVP.

Bogdan Borusiewicz został zaproszony do wzięcia udziału w filmie. Polityk odmówił, odpisując telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego;

"Nie mam wiedzy na temat działalności opozycyjnej Jarosława Kaczyńskiego. Poznałem go dopiero w 1988 roku. Współpracował ze mną w Gdańsku tylko Lech Kaczyński" - stwierdził senator.

Reakcje na film

Do prac Telewizji Polskiej odnieśli się politycy oraz komentatorzy. Mecenas Roman Giertych sugeruje w tweecie jak powinien zostać nazwany dokument.

          Popierasz GIERTYCHA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl