49652404686_7e044a11e6_c_3.jpg

Michał Dworczyk pojawił się w środę na antenie programu "Rozmowa Piaseckiego" w TVN24. Szef Kancelarii Premiera skomentował między innymi zawiadomienie prokuratury przez NIK ws. wyborów kopertowych.

- Zarówno premier, jak i ja nie mamy w tej sprawie nic do ukrycia. Jesteśmy gotowi to tłumaczyć przed każdym gremium - bronił Dworczyk decyzji z 2020 r.

25 maja NIK skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, Michała Dworczyka, oraz ministrów Jacka Sasina i Mariusza Kamińskiego.

- Nikomu nie życzę, żeby znalazł się w takiej sytuacji, w której trzeba tego rodzaju decyzje podejmować, a proszę pamiętać, że nadrzędnym prawem, które nas obowiązuje i obowiązywało, był konstytucyjny obowiązek przeprowadzenia wyborów w określonym terminie - mówił Dworczyk w TVN24.

Cieszyński ministrem?

We wtorek media obiegła informacja o Januszu Cieszyńskim. Były wiceminister zdrowia miałby zostać w najbliższym czasie powołany na urząd ministra ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera.

- Nawet w najbardziej czarnych czasach najbardziej czerwonej komuny by sobie nie pozwolono na taką arogancję władzy wobec państwa, prawa i obywateli! - ostro wypowiada się senator Adam Szejnfeld o przyszłej nominacji Cieszyńskiego.

- Cieszyński to człowiek, który 14 kwietnia 2020 podpisał umowę na respiratory z handlarzem bronią i tego samego dnia przelał mu 160 milionów - przypomina były wicepremier Janusz Piechociński.

W obronie Cieszyńskiego stawał w "Rozmowie Piaseckiego" Michał Dworczyk.

- Gdyby tak się stało, to byłaby doskonała informacja, bo to jeden z najlepszych urzędników, jakich w życiu poznałem - powiedział szef KPRM.

       Popierasz DWORCZYKA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl