a61654bcd19047ceb07a2ae74048f095.jpeg

Media poinformowały w poniedziałek o porozumieniu Pawła Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością. Od teraz ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego będzie współpracować w Sejmie z posłami Pawła Kukiza.

- Za jakiś czas na briefingu przedstawimy więcej szczegółów. W najbliższym czasie, pewnie do dwóch tygodni - skomentował doniesienia Paweł Kukiz i dodał: - Proszę nie mylić jej z koalicyjną - podpisaliśmy umowę programową - przekonywał na gorąco lider Kukiz'15.

PiS-Kukiz

Rozmowy Pawła Kukiza z PiS-em trwały kilka miesięcy. Początkowo rządzącym się śpieszyło za sprawą konfliktu w szeregach Zjednoczonej Prawicy i w związku z niepewną przyszłością koalicji. Gdy atmosfera w obozie władzy zaczęła się poprawiać, rozmowy z Kukizem nieco zwolniły, ale PiS nadal dążył do zapewnienia sobie bardziej komfortowej większości w czasie sejmowych glosowań. Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński osiągnął swój cel.

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" Kaczyński stwierdził, że "bardzo polubił" Pawła Kukiza.

- Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam. Tym już całkowicie pozyskał moją sympatię - powiedział prezes PiS.

Komentarze 

Na porozumienie Pawła Kukiza z Prawem i Sprawiedliwością zareagowali w sieci politycy opozycji, komentatorzy.

          Szanujesz KUKIZA - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl