179565109_5666034266747945_1020383703082756994_n_1.jpg

Szczecińska radna Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Jacyna Witt wypowiedziała się na temat budowy statków w Szczecinie.

4 lata za chwilę miną w czerwcu od kiedy politycy PiS z ówczesnym wicepremierem Mateuszem Morawieckim na czele pojawili się w Szecinie, by złożyć obietnicę dotyczącą ożywienia stoczni.

- Przyjechaliśmy tutaj, żeby dać z powrotem nadzieję na rozwój Stoczni Szczecińskiej i dać konkretne zamówienia, stworzyć popyt na okręty, na statki - może też na okręty, które będą tutaj budowane. Jest to dla nas kluczowa część całej wielkiej strategii reindustrializacji Polski, polskiej gospodarki - mówił Mateusz Morawiecki w 2017 r. 

Lata mijają a statków nie widać

- Według Najwyższej Izby Kontroli nawet 14 milionów złotych wynoszą koszty związane z planami budowy promu pasażerskiego w Szczecinie - poinformowała w poniedziałek telewizja TVN24.

Rządzący ustami Joachima Brudzińskiego dają sygnał opinii publicznej, że nie zamierzają tłumaczyć się ze złożonej kilka lat temu obietnicy. - Oczekiwanie, że będę przepraszał i tłumaczył się hołocie i popaprańcom, którzy najpierw"zaorali"nasze stocznie a dziś ironizują i martwią się o rynek promowy i stoczniowców jest czymś zdumiewającym - napisał na Twitterze europoseł PiS.

Na obietnice bez pokrycia rządzących zareagował wicenaczelny "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński. Dziennikarz doczekał się odpowiedzi ze strony szczecińskiej radnej Małgorzaty Jacyny Witt.

- Mamy sukcesy jako Polska, mamy świetnie funkcjonujące firmy, wzrost gospodarczy, świetne wyniki i najniższe bezrobocie. Będziemy budować statki, najpierw odbudowujemy potencjał rozkradzionych za PO stoczni. I srał kot tę mało ważną stępkę! - napisała polityczka PiS.

- Popaprańcy zaorali stocznię szczecińską, wywieźli z niej sprzęt na złom, a potem do 2019 zablokowali produkcję statków, pod hasłem rewitalizacji terenów postoczniowych. Teraz dranie drą gęby przy wtórze usłużnych mediów, dopominając się o statki - dodaje Jacyna- Witt.
              Popierasz PiS - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl