911px-Lidia_Staroń_-_Senator_RP.jpg

Lidia Staroń pojawiła się na antenie programu "Gość Wiadomości". Senator niezależna uzasadniała swój start w wyborach na stanowisko nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Kilka dni temu szef klubu PiS Ryszard Terlecki ogłosił, że Staroń będzie kandydatką PiS-u na urząd RPO.

Dlaczego właśnie Staroń została wybrana przez obóz władzy? - Między innymi dlatego, że bardzo chce - powiedział Terlecki dziennikarzom.

- Jest moja zgoda i będziemy jeszcze rozmawiać ze wszystkimi. Jestem osobą niezależną, ale zawsze rozmawiam ze wszystkimi, dzięki temu udało się bardzo dużo. (...) Jestem rzecznikiem ludzi od 20 lat - argumentowała Staroń.

Głos opozycji

Politycy opozycji dystansują się od kandydatury niezależnej senator, w ich ocenie nowym RPO nie powinien być aktywny polityk.

- Pani Lidia Staroń nie ma wykształcenia nawet zbliżonego do prawniczego. Ale PiS-owi nigdy prawo zapisane w ustawach zbytnio nie przeszkadzało - komentuje Katarzyna Lubnauer.

- Koalicja Obywatelska nie wesprze kandydatury Pani senator Staroń. Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich to nie nie miejsce dla polityków. Rzecznik Praw Obywatelskich ma ludzi chronić, a nie dzielić - oświadczył Cezary Tomczyk, przewodniczący klubu parlamentarnego KO.

Staroń w "Gościu Wiadomości"

Kandydatka PiS-u na urząd RPO pojawiła się na antenie TVP, by zachwalać swoją kandydaturę. Jak można posłuchać na załączonym nagraniu, Staroń nie ma niskiej samooceny...

           Popierasz STAROŃ - kciuk w górę!

Polub Polityczek.pl